Jak se obléct na focení

Často si spousta  z nás neví rady, co si na takové focení vlastně obléct. Přiznám se dobrovolně, že s tím občas bojuji také. Především, když přemýšlím nad stylem fotky a podobou zvoleného místa. Vždy to ale nakonec pustím z hlavy a nechám to na samotných lidech. Jednoduše proto, aby si sami zvolili v čem se cítí dobře a také proto, aby na fotkách vypadali, jak si sami přejí. Ostatně je to vždy pro vás, a proto byste měli mít vždy možnost si vybrat.

I tak taky sepíšu pár tipů, které by vám mohli pomoct s rozhodováním.

Základní pravidlo zní “cítit se dobře”.

Nemyslím tím, abyste si oblékli ty nejpohodlnější tepláky, legíny nebo staré triko, které nosíte nejraději a nic pohodlnějšího doma už nemáte. Vždy na fotce vypadá líp, když si oblečete slušnejší outfit. Proto je velký rozdíl cítit se dobře a cítit se pohodlně.

V jednoduchosti je krása

Vždy je lepší, když se vyhnete oblečení s výraznými obrázky, logy a motivy, které zbytečně kradou pozornost tomu, kdo si fotografii prohlíží.

Barvy a jejich sladění

Ne každý má cit pro sladění barev a není na tom nic špatného. Vždyť přece každý z nás nemůže být stylistou. Základní sladění ale není nic složitého a stačí si projít inspiraci třeba na Pinterestu, Googlu nebo Instagramu a zjistit, které barvy spolu ladí více. Pokud si i tak nebudete vědět rady, vzpomeňte si na zlaté nestárnoucí kombinace černé a bílé nebo tmavě modré a bílé/ světle modré. Tajným klíčem k úspěchu můžou být doplňky (boty, šály, šátky,..) které umožní sladit výraznou barvu na barevném základu.

Barevné kombinace oblečení
Barevné kombinace oblečení – zdroj: Pinterest.com

Jaro, léto, podzim, zima

Využijte roční období při výběru barev. V každém ročním období snad kromě léta vyniknou jiné barvy a můžou fotky hodně vylepšit.

Nepřehnat to s líčením

Základní kosmetická úprava je fajn a pomůže Vám se cítit dobře. Dejte ale pozor, abyste to s líčením nepřehnaly dámy, protože výrazné líčení může zkazit celou fotku

Více je lépe

Pokud si i tak nevíte rady a vybrali jste více outfitů, nebojte si je vzít sebou na focení. Pokud bude potřeba, vždy si můžete svůj outfit změnit tak, abyste se cítili dobře.

Nejlíp vypadáte s dobrou náladou

Nezapomeňte si s sebou vzít dobrou náladu a úsměv. Cítit se dobře a užít si focení je mnohem důležitější, než to co máte na sobě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *